Kawę do ciasteczka?
Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
logo
    #Top
    #Nasza historia
    #Jak działamy
    #Wartości
    #Dołącz do nas
#Nasza historia
Ziarnko do ziarnka, czyli jak
powstało Etno Cafe
Etno Cafe to marka obecna na rynku już od 9 lat. Sukcesywnie rozszerzaliśmy swoje działania w obrębie kawowego DNA, tak aby stać sie jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawowych brandów w kraju, a wkrótce i poza jego granicami. Dziś Etno Cafe to szeroki koncept kawowy, w skład którego wchodzą:
Palarnia kawy
Jedna z największych w Polsce kraftowa palarnia kawy.
Palarnia kawy
Jedna z największych w Polsce kraftowa palarnia kawy.
Browar kawowy
Pierwszy w Polsce browar kawowy i własna marka macerowanej kawy Cold Brew Coffee.
Sieć kawiarni
Najbardziej dynamicznie rozwijająca się polska sieć kawiarni.
historia
2012
2012
2015
2016
2021
2012
2015
2016
2021
2012
Pomysł wypalił
Otwarcie palarni
Zaczęło się od palarni. Od jednego pieca i wypałów dla małych biur, kawiarni i restauracji. Poszliśmy dalej, chcieliśmy mieć pełną kontrolę nad procesem. Sprowadzaliśmy już zielone ziarno, wypalaliśmy je sami, ale smak to także sposób zaparzania świeżo wypalonej kawy...
#Jak Działamy
Współpracujemy, wspieramy, szkolimy
biznes
W biznesie nie wróżymy z fusów, stawiamy na relacyjność i wspólne wartości. Wówczas od współpracy dzieli nas tylko filiżanka kawy. Tak powstaje wiele produktów, które mają komponent kawy Etno Cafe:
kosmetyki Organique
kooperatywa kawowa Wrocławski Wypał
piwo ze Stu Mostów
kawa w czekoladzie od Dotti
kultura
Trzymamy się razem z ludźmi kawy i środowiskami artystycznymi, wspólnie tworząc niezapomniane akcje i wydarzenia. Współpracujemy z takimi inicjatywami kulturalnymi jak:
Wrocławska Fundacja Filmowa
OFF Festival
Męskie Granie
Watch Docs
Spectrum
edukacja
Cała przygoda zaczyna się od ziarna. Ale później jest tylko ciekawiej. Odkrywaj nowe odsłony ulubionej kawy dobierając sposób parzenia, grubość mielenia, techniki zaparzania, a nawet wodę używaną do jej tworzenia. Wiemy, jak to robić. Przeprowadziliśmy już ponad 100 warsztatów kawowych w naszych kawiarniach i zaprzyjaźnionych miejscach. Przeszkoliliśmy już 7 tys. domowych baristów, którzy niosą dalej dobrą, kawową nowinę, zmieniając prostą kawę w poranny rytuał.
#Wartości
Dbamy, o to co dla nas najważniejsze
W zgodzie z sobą i w zgodzie z naturą
synergia
Stawiamy na synergię między wszystkimi gałęziami naszego biznesu, tworząc unikalne połączenie palarni kawy, browaru kawowego i sieci kawiarni. Na każdym polu szukamy swojej własnej drogi. Stale podnosimy swoje kompetencje i współpracujemy z najlepszymi w danych dziedzinach. Staramy się wyprzedzać rynek, by zawsze być o jeden “łyk” przed innymi.
lokalność
Lubimy naszą małą ojczyznę. Staramy się łączyć lokalny rynek w ramach wielu inicjatyw. Blisko współpracujemy z miastem Wrocław. Uruchomiliśmy kooperatywę łączącą wrocławskie palarnie pod nazwą Wrocławski Wypał. Stworzyliśmy ofertę wspólnych zestawów produktów i zorganizowaliśmy prawdziwy festiwal, gdzie smak różnych ziaren mieszał się z zapałem i energią całej lokalnej, kawowej społeczności.
środowisko
Dbamy też o nasze lokalne środowisko. Bardziej dosłownie. Krok po kroku przechodzimy na bardziej ekologiczne rozwiązania, zarówno w kawiarniach, jak i w produkcji. Próbujemy stworzyć prawdziwy kawowy ekosystem z obiegiem zamkniętym, czyli zakończonym 100% zagospodarowaniem odpadów. Nawiązujemy partnerstwa, które nam to umożliwiają:
1.
Łuskę pergaminową przekazujemy jako kompost na pola rolników.
2.
Nasze worki jutowe chętnie przygarniają małpy z wrocławskiego zoo.
3.
Wspólnie z marką Organique stworzyliśmy mydło z łuską srebrzystą oraz peeling kawowy do samodzielnego zrobienia: “wypij kawę rano, wykorzystaj fusy wieczorem”.
4.
Korzystamy z papieru z mielonymi odpadami z kukurydzy, a także z opakowań na wynos z trzciny cukrowej.
#kariera
Dołącz do rodziny Etno Cafe
Marzysz, by mieć swoją kawiarnię? A może po prostu chcesz pracować w otoczeniu kawy? Możesz swą energią dodać mocy każdej serwowanej u nas filiżance kawy, inspirować pomysłami, przemieniać ziarno w odpowiednio paloną kawę, w księgowości dodawać ziarnko do ziarnka lub…
Opcji, jak ziaren w naszych piecach, jest naprawdę dużo! Do tego to praca w doborowym towarzystwie - po prostu świetnych ludzi i kawy. Zobacz kogo aktualnie Etno Cafe wzywa!
Newsy mocne jak espresso
Zapisz się do newslettera
Tylko ważne rzeczy: promki, nowe kawy i super wydarzenia - bez napinki.
Nie piszemy o pogodzie
Same smaczne i ciepłe wiadomości.
Biorę wieści na wynos
Dziękujemy za zapis do newslettera!
Wystąpił problem z zapisem
Wpisz poprawny adres e-mail
pogadajmy o kawie i nie tylko
tu jest fajnie:
fb
instagram
linkedin
youtube
Copyright by Etno Cafe 2021