Kawę do ciasteczka?
Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
logo
blog
Dobrze Cię widzieć! Skoro tu jesteś to można przypuszczać, że szukasz czegoś więcej. Chcesz zgłębić meandry kawowego świata, wejść w niego głębiej, nauczyć się czegoś? Jeśli właśnie kiwasz głową, albo szepczesz cicho „tak”, tak to miejsce dla Ciebie.
Mówimy tu głośno o ważnych kawowo sprawach, ale także o tych aktualnych, które się u nas dzieją. Cieszymy się, że mogą to być także Twoje sprawy. Bierz i czytaj, śmiało!
#Kurs baristy
#Jak parzyć
#Domowy barista
#Kawa
French Press - wielofunkcyjny zaparzacz do kawy i nie tylko
7 kwietnia 2022
Karol Przesmycki

French Press, czyli zaparzacz głównie kojarzony z kawą. A co jeśli powiemy Wam, że można w nim przyrządzić nie tylko kawę? Macie ochotę na cappuccino jak z kawiarni? Pokażemy Wam, że we French Pressie przygotujecie mleko z idealną pianką! A może napary owocowe, napary ziołowe i herbaty? Zapraszamy po kilka naszych wskazówek.

zobacz wpis
Jak wybrać kawę? Czyli o tym, co wyczytasz z opakowania kawy
11 marca 2022
Natalia Bogdanowicz

Gatunek, rodzaj ziarna, stopień palenia, obróbka, smak/aromat… Zmiennych jest wiele i to wcale nie ułatwia wyboru “tej jedynej”, najlepszej dla nas kawy. Ale co te pojęcia właściwie oznaczają? Dzisiaj rozprawimy się z najpopularniejszymi kategoriami spotykanymi na opakowaniu kawy. Sprawimy, by nie były one dłużej tajemnicą.


zobacz wpis
Kawa przelewowa na różne sposoby
21 lutego 2022
Justyna Owczarska

Czym jest kawa przelewowa, jak smakuje i jak ją parzyć? Czym się różnią od siebie metody przelewowe oraz jaki sprzęt wybrać dla siebie? Te kwestie wyjaśni Wam Justyna - wcześniej baristka, finalistka Brewerii kawowych Etno Cafe, a aktualnie specjalistka w naszym dziale e-commerce.

zobacz wpis
Polecane artykuły:
French Press - wielofunkcyjny zaparzacz do kawy i nie tylko
7 kwietnia 2022
Następne
Newsy mocne jak espresso
Zapisz się do newslettera
Tylko ważne rzeczy: promki, nowe kawy i super wydarzenia - bez napinki.
Nie piszemy o pogodzie
Same smaczne i ciepłe wiadomości.
Biorę wieści na wynos
Dziękujemy za zapis do newslettera!
Wystąpił problem z zapisem
Wpisz poprawny adres e-mail
pogadajmy o kawie i nie tylko
tu jest fajnie:
fb
instagram
linkedin
youtube
Copyright by Etno Cafe 2021