Kawę do ciasteczka?
Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
logo
Udostępnij
Udostępnij
Skopiuj link
#DlaDobra
#Etno Cafe
#Cold Brew Coffee
Nasze działania #dladobra - środowiska, kawy i Ciebie

#DlaDobra - to myśl, która przyświeca nam od 2019 roku. Dbamy o kawę od początku do końca procesu. Dlaczego nie pójść dalej? Zobacz nasze działania dla dobra środowiska, kawy i Ciebie.

#DlaDobra Środowiska

Na palarni

Dbamy o kawę od początku do końca procesu. A na końcu oprócz efektu - świeżo wypalonego ziarna, są także odpady. Jednym z nich jest łuska pergaminowa, część ziarna, która oddziela się od niego podczas wypału.

Znajduje swoje nowe zastosowanie jako kompost na polach rolników czy w mydełkach glicerynowych. Te ostatnie stworzyliśmy razem z inną wrocławską marką - Organique (oprócz zestawu do kawowego peelingu do samodzielnego zrobienia na zasadzie "wypij kawę rano, wykorzystaj fusy wieczorem").

Oprócz łuski, palarnia obfituje także w worki jutowe po zielonym ziarnie. Jak się okazuje, chętnie przygarniają je małpy z wrocławskiego zoo lub narzeczeni planujący wesela w stylu kawowo-rustykalnym.

W kawiarni

W duchu #niemarnujemy podjęliśmy współpracę z TooGoodToGo. Wszystkie nasze kawiarnie są włączone w ten projekt. Co to oznacza? Że możesz uratować paczki niespodzianki (w okazyjnych cenach!) z pełnowartościowym jedzeniem, które niezakupione mogło by się zmarnować.

Opakowania wynosowe, czyli coś, bez czego obecnie możemy działać. Pudełko na ciasto/śniadanie to włókno z wytłoków z trzciny cukrowej, odpadu z produkcji cukru. Pokrywka na pudełko oraz inne opakowania plastikowe stworzone są z rPETu, tworzywa, które powstało z recyklingu tworzywa sztucznego, a dokładnie z przetworzonych plastikowych butelek, którym dano drugie życie, ratując od spalenia czy trwania na śmietnisku.

Natomiast kupując nasze desery, zupy czy pasty w słoikach, możecie zwrócić słoiki do kawiarni, gdzie po wyparzeniu zostaną ponownie użyte.

#DlaDobra Kawy

Dla dobra kawy działać można na różnych frontach.

Jednym z nich są nasi plantatorzy, którzy szukają najlepszych odmian kawowca, odpornych na szkodniki, pielęgnują swoje plantacje lub eksperymentują z metodami obróbki ziarna. O nich jeszcze tutaj opowiemy, obserwujcie nasze wpisy!

Gdy dostajemy od nich dobrze zaopiekowane ziarno, z wdzięczności za ich pracę dalej dbamy o zachowanie jego potencjału. Kierujemy uwagę na jakość i uważność, by kawę dobrze parzyć. Stąd szereg edukacyjnych działań, które Ci w tym pomogą.

Woda, zmielenie kawy, proporcje, długość parzenia - to wszystko składowe wpływające na smak kawy. Poruszanie się w meandrach kawowego świata ułatwia m.in. ogólnodostępny #kursbaristy na YouTube.

Mówiąc o kawowej edukacji, nie możemy też zapomnieć o naszych warsztatach kawowych odbywających się w całej Polsce. Już nie możemy się doczekać, aż znowu spotkamy się z Wami na żywo!

#DlaDobra Ciebie

Kawa oprócz smaku to także zapewnienie energii - do pracy, nauki, aktywności fizycznej. I zamiast w tym celu sięgać po energetyk możesz wybrać zdrowszą, kawową alternatywę w szklanej butelce. Mowa o Cold Brew Coffee, kawie macerowanej. Nie tylko ma większą zawartość kofeiny, ale również jest naturalne, w klasycznej wersji to tylko kawa i woda.

Jeśli o kwestiach zdrowych wyborów mowa - kawa wróciła do zasłużonych łask w Piramidzie Zdrowego Żywienia. A wiele mitów, które narosły wokół niej (m.in. ten o wypłukiwaniu magnezu) zostało już obalonych. Lub wręcz przeciwnie! Udowodniono wiele prozdrowotnych działań kawy, o których jeszcze tu wspomnimy. Natomiast zainteresowanych tematem już dziś odsyłamy na stronę: kawaizdrowie.pl


Natalia Bogdanowicz
Specjalistka ds. social media i nie tylko
Daje głos marce Etno Cafe w internecie. Docenia kawę za pretekst do sprawienia sobie przyjemności. I do spotkania z ważnymi ludźmi w swoim życiu, przy niemniej ważnych, życiowych rozmowach.
#Do poczytania
przy kubku kawy
Newsy mocne jak espresso
Zapisz się do newslettera
Tylko ważne rzeczy: promki, nowe kawy i super wydarzenia - bez napinki.
Nie piszemy o pogodzie
Same smaczne i ciepłe wiadomości.
Biorę wieści na wynos
Dziękujemy za zapis do newslettera!
Wystąpił problem z zapisem
Wpisz poprawny adres e-mail
pogadajmy o kawie i nie tylko
tu jest fajnie:
fb
instagram
linkedin
youtube
Copyright by Etno Cafe 2021