The English version of the blog is currently unavailable
Cookies with freshly brewed coffee?
This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use. More information can be found in the Privacy Policy.
logo
Share
Share
Copy link
Etno Cafe
#Coffee
Christmas gifts from Etno Cafe

This post is only available in Polish.

1. Kawy świąteczne - uniwersalny, klasyczny prezent


To nasze klasyki, tak zwane bestsellery, które w grudniu przywdziewają swoje świąteczne alter ego. Od teraz znane są jako kawy „Lekkiej Wigilijności”, „Wesołych Świąt”, „Prezentów w Choinkę” i „Kawy z Nieba”.


Jednak opakowanie to nie wszystko, „Patrzaj w serce” pisał Mickiewicz. Więc patrzymy i stwierdzamy, że kawa to prezent zawsze w punkt. Wysokiej jakości ziarna, świeży wypał i mamy pewność, że kubek zwykłej-niezwykłej kawy będzie okazją do małej przyjemności.


Kawy można sprezentować solo lub w myśl zasady „kawa lubi towarzystwo” – dorzucić paczkę do świątecznej paczki.


2. Wyjątkowy prezent: ręcznie malowany kubek z kawką


Okazuje się, że baristki i bariści malują „arty” nie tylko na latte. Za sprawą baristki z Katowic, Żanety, powstała seria ręcznie malowanych kubków „kawka to ptaszek”.

Co tym razem nam zmalowała? Wywołujące uśmiech i maślane oczy świąteczne wersje kawek: sprezentowaną, czułą i zapierniczoną. Z ręką na sercu dodamy, że kawka w kubku z kawką smakuje jeszcze lepiej!

3. Kawowe zestawy prezentowe pod choinkę


W grupie raźniej! Dlatego zgrupowaliśmy: kawy, kubki, czekolady, pudełka prezentowe i akcesoria. Powstały z tego zestawy, które wyrywają z kapci! Gdy się, rzecz jasna, owe kapcie przywdzieje, chociażby na znak rozpoczęcia powigilijnej laby.


Nie będziemy się bardziej rozwodzić, bo jest tam „dla każdego coś dobrego” i nie zdążylibyśmy do świąt, ale wszystkie propozycje znajdziecie w naszym sklepie.

4. Zestawy kaw do konkretnych metod parzenia


Gdy wiesz, że ktoś lubi kawę i ma w domu ekspres lub kawiarkę i… to tyle. Szukacie prezentu, który się sprawdzi, bez długiego zastanawiania się i analizowania.

I wtedy wchodzimy my, cali na biało, z gotowymi zestawami sprawdzonych kaw: do kawiarki, ekspresu ciśnieniowego, ekspresu przelewowego. Nie dziękujcie. A w zaoszczędzonym na szukaniu prezentów czasie, możecie wpaść do nas na kawę.

5. Czekolady - świąteczny prezent dla łasuchów


Łasuchy! Mamy coś i dla Was! Już nie musicie zastanawiać się „Coś by się zjadło... Może jeszcze jeden kawałek serniczka?”. To pytanie nie zdąży pojawić się w Waszej głowie, bo wyprzedzi je chęć na prawdziwie belgijską czekoladę!


To wysokiej jakości czekolada, którą skonsumować można na wiele sposobów. W formie płynnej (do picia), do wypieków, do kawy… czy nawet wyjadania pastylka po pastylce. Gorzka, Mleczna, Ruby (różowa) i Gold (karmelowa). Którą wybierzecie na Wasze słodkie święta? Psst – są też w zestawach!

6. Co jeszcze na prezent? Herbaty świąteczne!


Jeśli nie kawa, to może… herbata? Obserwując Gości naszych kawiarni, zauważyliśmy, że są osoby, które zamiast kawy wybierają herbatę (tak, nam też było trudno w to uwierzyć). Z myślą o nich stworzyliśmy pakowane w eleganckie puszki – herbaty liściaste na prezent.


To creme de la crème świątecznych herbat: Grzaniec Galicyjski (przypominający herbaciane grzane wino) i Xmas Time (czarna z suszonymi owocami i korzennymi przyprawami). Jeśli to nie ucieszy zwolenników herbaty, to już nie wiemy, co mogłoby to uczynić.

Tak prezentuje się nasz świąteczny prezentownik

Mamy nadzieję, że znaleźliście tutaj garść inspiracji na świąteczne prezenty. Wpadajcie po nie do sklepu internetowego i kawiarni! A tymczasem żegnamy się i życzymy prawdziwie kawowych świąt!

Natalia Bogdanowicz
Specjalistka ds. social media i nie tylko
She's the one who gives a voice to the Etno Cafe brand, online. She appreciates coffee as a pretext to treat herself and to meet the ones important to her, talking about life and no less important, everyday things.
#Something to read
With a cup of coffee
News as strong as espresso
Subscribe to the newsletter
Only important things: promos, new coffees and great events - no stress.
We are not writing about the weather
Only tasty and warm news.
I'm taking the news to go
Thanks for subscribing!
There was an error
Enter valid e-mail address
Let's talk about coffee and more.
It is fun here:
fb
instagram
linkedin
youtube
Copyright by Etno Cafe 2021